הכירי את האוייב

המשותף היחידי, כולם גברים.

הוא בכל מקום, אין לתוקף תווי פנים יחודיים, הוא יכול להיות קבצן או נשיא... הטרדה מינית יכולה להגיע מכל אחד ובכל מקום, הטרדה מינית במקום העבודה, הטרדה מינית בלימודים ואפילו בכתלי הבית. התוקף "מריח" חולשה ונרתע מנשים בטוחות וחזקות.
התוקף הוא כאמור לרוב מוכר, קשר זה מאפשר לו פעמים רבות להתקרב ולעתים אף לאיים על הנתקפת מתוך המעגלים הקרובים ביותר אליה.  בעוד שקרבה של אדם לא מוכר היא ברורה ומובנת כלא ראויה, מגע או אמירה של אדם מוכר "נופלת" בשטח האפור ולמרות תחושת הבטן החזקה, קיים קושי להיות בטוחה לחלוטין שהמעשה הינו הטרדה מינית וכי לידתו בחטא למן הרגע הראשון.
בשל קושי זה וסיבות נוספות, עלייך להיות בטוחה בעצמך ותמיד מוכנה.  כלי נוסף שיסייע בהבנת האוייב ומהווה חלק מסדנאות הגנה עצמית לנשים, ,STAY AWAY הוא השפה של האוייב; תלמדי לדבר "בשפה שלהם", להגיד "לא" באופן שהוא יבין, ותגלי את נקודות התורפה של המטריד. את תגלי היכן לפגוע בו, לגרום לו כאב, ולהימלט. 

במצבים בהם התוקף אינו מוכר ולא מדובר בהטרדה מינית, לרוב התקיפה תהיה אימפולסיבית, נעדרת תכנון ונטולת היגיון, במונחים פסיכולוגיים, התוקף מתחבר לאיד, לצרכיו האפלים ומתעלם מהגורמים הנפשיים (סופר אגו) המעכבים אותו, ושרוי בסערת רגשות ויצרים החוסמת את ההבנה של ההשלכה של מעשיו.